En İyi Yabanci Filmler

Zor Ölüm

Zor Ölüm 1988’de vizyon girdi sinemada büyük bit beğeni topladı. Amerika Birleşik Devletleri menşeli bir filmdir. Bruce Willis başrolünde oynadığı bu film 28 milyon 350 dolar bütçe ile çekilmiştir. 15 Temmuz 1988’de çıkmıştır ve Zor Ölüm 26 Ocak 1990’da Türkiye’de vizyona girmiştir. 20th Century Fox yapımı olan bu film senaryosunu Nothing lasts Forever kitabından uyarlanmıştır. Film 2 saat 6 dakikadır. Aksiyon kategorisinde bulunur. Hem aksiyon macera hem de gerilim filmidir. Yönetmen John Mc Tiernan’dır.

Zor Ölüm Film Özeti

1 Ocak’ta New York’ta polis dedektifi olan başrol günden güne karısı ile problem yaşar. Bunu tamamen değiştirmek için yani karısıyla barışmak için Los Angeles’a gelir. Karısı Holly şirkette 1 Ocak kutlamaları için Nakatomi Plaza’dadır. O plaza da olduğunu bilen John buraya doğru yola çıkar. John Plaza’ya ulaştığı zaman kıyafetini değiştirmek için herhangi bir odaya girer. Bu sırada Alman teröristler burayı kuşatarak birçok insanı gözetimi alır. Düşünüldüğü üzere sadece John kurtulabilecek kişidir. Bu durumda John düşen görev insanları kurtarmak ve kalabalığı bu durumun içerisinden çekip çıkarmak olacaktır.

Zor Ölüm Film Hakkında

Gerilim ve aksiyonun doruklarında yaşandığı bu film oldukça seyir zevki yüksek açılarla çekilmiştir. Sadece yönetmeni değil aynı zamanda senaristi de büyük bir övgüyü hak eder. Romandan uyarlama olan bu film her detayı ile izleyenleri büyüler. Oldukça aksiyonlu olan bu filmde tırnaklarınızın yiyeceğinize garanti verebiliriz. Çünkü oldukça gizemli macera dolu sahneler vardır. Bazen dramatikleşen bölümlerde gözlerinizden yaşatacağını garantili edebiliriz.

Oldukça aksiyon gerilim olan bu film 3 devam filmi sahiptir. Bruce Willis tam anlamıyla dünya çapında bir iş çıkarmıştır. Oyunculuk konusunda kendine büyük bir imkan sağlayan bu filmde Akademi Ödülleri’nde 4 kategoride Oscar almıştır. Bruce Willis Bonnie Bedelia Regionald Veljonson filmin başrollerindedir. Filmin başrolü olan Bruce Willis 37 yıllık kariyere sahiptir. Amerikalı oyuncu 19 Mart 1955’te doğmuştur.

90 filim ve dizi sığdıran Bruce Willis en önemli yapımı Zor Ölümdür. Unutulmaz televizyon dizilerine imza atan Bruce Wills kendinden sıklıkla Hollywood ve Oscar dünyasında bahsettirir. Bonnie Bedelia Amerikalı bir oyuncudur. 25 Mart 1946’da doğmuştur, 74 yaşındadır. 74 yaşında ki kadın oyuncu 45 yıldır oyunculuk yapmaktadır. 17 film ve dizide oynayan Bonnie kendisinden oldukça söz ettirir.

Sadece Zor Ölümde değil aynı zamanda Buradan Çok Uzakta, Piknik gibi büyük yapımlarda rol almıştır. Kendinden Zor Ölüm filminde oldukça bahsettiren ve ismini duyuran Bonie başarılı bir oyunculuk hayatına sahiptir. Reginald Veljohnson Amerikalı bir oyuncudur. Hem oyuncu hem senarist olan Reginald 16 Ağustos 1952’de doğmuştur. 67 yıllık yaşamına 30 yıllık oyunculuk kariyeri damga vurmuştur. 23 film ve dizide oynamıştır. Zor Ölüm ile beraber Mike And Molly, I’m İn The Band, Monk gibi filmlerde rol almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir