En İyi Yabanci Filmler

X-Men

27 Mayıs 2016 tarihinde izleyici ile buluşmuştur. Birleşmiş Milletlere ait olan bir film olup orijinal dili ise İngilizcedir. Bu film için bütçe 178 milyon dolardır ve Hasılat bakımından 544 milyon kazancı vardır. Marvel’de yer almış karakterlerden bir tanesidir.2014’te vizyona giren X-Men filminin devamı filmi olma niteliğini taşıyan 8.filmdir.

Yönetmen Bryan Singer Aralık 2013’te filmini onaylayıp Kuzey Amerika’da 27 Mayıs 2016 tarihinde vizyona girmiştir.

X-Men: Apocalypse Oyuncular

James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Sophie Turner, Oscar Isaac, Nicholas Hoult, Rose Byrne, LOlivia Munn, Evan Peters, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Lucas Till, Ben Hardy, Josh Helman, Lana Condor,

 X-Men: Apocalypse Konusu

Profesör Charles Xavier en güçlü telepatıdır. Erik Lehnsherr ise metalleri kontrol edebilen birisidir. Yakınındaki insanları korumak için bu yeteneği çok işe yaramaktadır. Metallerden kendisine koruma alanı oluşturma konusunda büyük bir yetenektir. Onun için metalin ağırlığı önemli değildir. Raven ise istediği kişiye dönüşebilir bu yeteneği sayesinde düşmen kılığına girip istihbarat konusunda yardımcı olabilir.

En sabah dünyadaki ilk Mutant olma özelliğini taşır. Mutantların başlangıcı olarak En Sabah etkili bir karakterdir. Onun soyundan gelir. Güçlü ve tahmin edilemeyecek kadar çok yeteneği bulunur. Milattan önceki yıllarda bu karakterin zafiyetleri varmış Bu gücünün zafiyetini kullanmışlar. Askerler dolayısıyla birlikte suikasta uğramış bir karaktermiş.Yüzyıllar boyunca uyuma konusunda cezaya almıştır.

Hank McCoy Görünüşünü sevmemesi sebebiyle ilaç alarak ve görüşün normalmiş gibi olmasını sağlar. Nightcrawler çok hızlı olması sebebiyle yetenek bakımından üstün bir konumdadır. Storm karakteri ise önemli bir görevi bulunuyor. Hava olaylarını kontrol edebilme gibi bir yeteneği sayesinde düşmanlarına üstün geliyor.

Angel kanatları olan bir monttur. Almanya’da dövüşme kanatlarında ağır hasarlar almış sebebiyle sonrasında en sabah nur tarafından kanatları çelikten yapılmıştır. En sabah Nur’un 4 tatlısından bir tanesidir. Fraser Aitcheson ihanetine uğramadan önceki Sadık 4 tatlısından bir tanesidir. Karşısındakini ellerinden bir beraber çarpması ile beraber sadece kemikleri kurutma özelliği bulunur.

X-Men: Apocalypse Konusu

Medeniyetin Unutulmaz Apocalypse birçok Mutant özelliğinin kendini de barındırması onu oldukça güçlü olmasına sebep olmuştur. Binlerce yıllık uykusundan uyanarak dünyada gözlerini açan bu mutant Dünya’nın kendi beklentilerini karşılamamaktadır.

Kendine mutantlar dan oluşan güçlü bir takım oluşturması sonrasında takımın amacı İnsanoğlu gezegenden temizlemektir. Apocalypse Saltanat sürebileceği bir dünya hazırlama olan amaçları dünyanın kaderinin dengede durmaktadır. İnsanoğlunu yok oluştan kurtarmak için x-men bu olaya el atması gerekmektedir. Fantastik bilim kurgu tadında olan bu film X-Men’in 2016 yılında seyircisi ile buluşan bir filmdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir