En İyi Yabanci Filmler

World of Warcraft

Bir firma tarafından geliştirilen çevrimiçi şekilde rol yapabilen oyundur. 1994 yılında çıkarılan bu oyun Minecraft serisinin 4. oyunu şeklindedir. Bu oyun bir Seriye sahip olduğu için daimî oyuncusunun çok olabilecek bir oyundur. Online olarak oynanan bu oyunda RTS türünde stratejisi bulunur. World of Warcraft ilk olarak 2 Eylül 2001’de duyurulmuş ve serinin 10. Yılında 23 Kasım 2004’te satışa çıkmıştır.

World of Warcraft Genişleme Paketleri

Oyunun ilk genişleme paketi olan The Burning Prosight 16 Ocak 2007 tarihinde ilan edilmiştir. Bu genişleme paketi sayesinde Outland dünya oyun dünyasına eklenmiştir. 13 Kasım 2008 tarihinde ise 3. genişleme paketi duyurulmuştur. Bu gençlere paketin ismi ise Cataclysum eklenti paketleri devam etmiş ve 7 Aralık 2010 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Eklenti paketiyle oyunun çıkış zamanı tanıtılan eski Azeroth kıtaları yıkımı sonrasında birçok kalıcı değişiklikler meydana gelmiştir.

30 Haziran 2011 tarihi ile World of Warcraft Classic sürümünü The Burning genişleme paketin içeriğinde alacak şekilde yeni bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkmıştır. 21 Ekim’in 2011 tarihine gelindiğinde ise Blizzcon 2011’de oyunun 4.genişleme paketi ile kullanıcıların karşısına geçmiştir.

2014’te ise 5.genişleme paketi ile Warlords of Dreanor duyuruldu. Legion 6.genişleme paketi çıkmıştır. Dünya genelinde birçok kullanıcısı vardır. Yaklaşık olarak 12 milyona sahip kullanıcısı ile beraber Gunıes rekorlar kitabına girmiştir.

Oyun kazanç bakımından çok iyi bir rakam kazandırmıştır. Bugüne kadar toplamda sahibine 9,23 milyar dolar kazandırmıştır. En çok kazandıran oyunlar arasında kendine üst sınırlara taşıya bilmiştir. 2008 Nisan tarihinde World of Warcraft devasa çevrim içi oyunlar piyasasında varlığı ile beraber piyasanın %62 si bu firmaya aittir.

Son genişleme paketinin kullanıcılarını memnun etmemesidir.

World of Warcraft Hakkında

2014 tarihinde oyunun çıkışından bu yana toplamda 100 milyondan daha fazla hesaba oluşturulduğu şeklinde açıklaması bulunur. Karakterlerin kendisini geliştirmesi ile beraber seviyelerin artmasıyla yeni yetenekler kazanıp oyunda daha aktif rol alması önemli bir değişimdir.

Yetenek puan sistemi ile oyuncu karakter özelliklerini değiştirebileceğiniz bu oyunda çevrimiçi olarak farklı insanlarla oyunlar oynayabileceğiniz platformu sizlere sunmaktadır. Madencilik, Terzilik, dericilik ve ilkyardım gibi meslekler bulunan bu oyunda hem eğitici hem de öğretici hem de aksiyon dolu bir maceraya katılmak için online olarak oynayabilirsiniz. Oyun genel olarak bir görevi icra etme üzerine oynanan bir oyundur. Oyunculardan belli bir görevi yapmaları sonrasında deneyimlerinin artması ile beraber oyunda yapabileceğiniz birçok değişimler açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir